Doprava zdarma při nákupu nad 1 000 Kč

Letní provoz – omezené zasílání

Přešli jsme na letní provoz


AKTUÁLNÍ VÝHLED POČASÍ A ZASÍLÁNÍ:

Objednávat můžete. Došlo k ochlazení a budeme zásilky expedovat.


Proč máme letní provoz?

Čokoláda se nerozpouští jen na jazyku, ona se umí rozpustit i při přepravě. Jakmile denní teploty pravidelně přesahují cca 22 °C, tak hrozí jejich rozpuštění. Takové teploty se střídavě vyskytují už skoro na celém území. Jelikož je těchto dnů v létě většina, tak jsme každý rok nuceni přejít na letní provoz a situaci pravidelně vyhodnocovat.

Objednávky můžete učinit, vypnuty nejsou a nebudou. Letní provoz znamená, že vás na riziko možného rozpuštění upozorňujeme a je s ním třeba počítat. Je nutné dodat, že teplo čokoládě jako takové neublíží (nezkazí se). Může však utrpět její struktura. Rozpuštění rozbije tzv. krystalickou mřížku. Čokoláda ztratí lesk, křupavost, může na ní vzniknout bílý povlak. Po rozpuštění na jazyku však chutná stejně. Pokud si kupujete čokoládu třeba do dezertů, nemusíte to výrazně řešit. S čokoládou, která má být jako dárek, je to už trošku jinak.
 

Podle čeho počasí vyhodnocujeme?

Předpověď počasí sledujeme na https://www.yr.no a doplňkově https://www.meteocentrum.cz/. Rozložení teplot napříč celou ČR sledujeme též přes aplikaci https://www.windy.com/. Při objednávce si raději sami ověřte, jaký bude stav ve Vašem městě.

Aktuálně nejsme schopni ručit, že k nějakému rozpuštění nedojde, i když dojde k ochlazení. Lokálně se mohou podmínky lišit. Slunce má navíc sílu a dokáže dodávky přepravců rozehřát i v případě, kdy je vzduch relativně studený.

 

Po celé léto funguje bez omezení OSOBNÍ ODBĚR u nás na provozovně na adrese: Žižkova 430/1, Brno.