Principy ochrany soukromí na Chocolatehill.cz

Náš e-shop používá pro své správné fungování cookies a podobné technologie. Některé jsou nezbytně nutné pro základní fungování. Bez nich se neobejdeme. Jiné nám slouží k vytváření anonymních statistik o chování návštěvníků nebo pro inzerci reklamních obsahů. S jejich používáním však potřebujeme Váš souhlas. Souhlasy s používáním jednotlivých typů cookies si můžete nastavit pod odkazem „Detailní nastavení“.

Detailní nastavení
POVOLIT VŠE

Přešli jsme na letní provoz. Odesílání balíčků je závislé na aktuálním výhledu počasí. Konkrétní informace naleznete ZDE

Doprava zdarma při nákupu nad 1 000 Kč

Letní provoz – omezené zasílání

Přešli jsme na letní provoz


AKTUÁLNÍ VÝHLED POČASÍ A ZASÍLÁNÍ:

Objednávat můžete. Dle aktuální předpovědi se má ochladit a ve čtvrtek (7.7.) budeme zásilky expedovat.

Pokud byste to chtěli risknout a objednávku zaslat bez čekání, napište nám tuto informaci do poznámky na konci objednávky.


Proč máme letní provoz?

Čokoláda se nerozpouští jen na jazyku, ona se umí rozpustit i při přepravě. Jakmile denní teploty pravidelně přesahují cca 25 °C, tak hrozí jejich rozpuštění. Takové teploty se střídavě vyskytují už skoro na celém území. Jelikož je těchto dnů v létě většina, tak jsme každý rok nuceni přejít na letní provoz a situaci pravidelně vyhodnocovat.

Objednávky můžete učinit, vypnuty nejsou a nebudou. Letní provoz znamená, že vás na riziko možného rozpuštění upozorňujeme a je s ním třeba počítat. Je nutné dodat, že teplo čokoládě jako takové neublíží (nezkazí se). Může však utrpět její struktura. Rozpuštění rozbije tzv. krystalickou mřížku. Čokoláda ztratí lesk, křupavost, může na ní vzniknout bílý povlak. Po rozpuštění na jazyku však chutná stejně. Pokud si kupujete čokoládu třeba do dezertů, nemusíte to výrazně řešit. S čokoládou, která má být jako dárek, je to už trošku jinak.
 

Podle čeho počasí vyhodnocujeme?

Předpověď počasí sledujeme na https://www.yr.no a doplňkově https://www.meteocentrum.cz/. Rozložení teplot napříč celou ČR sledujeme též přes aplikaci https://www.windy.com/. Při objednávce si raději sami ověřte, jaký bude stav ve Vašem městě.

Aktuálně nejsme schopni ručit, že k nějakému rozpuštění nedojde, i když dojde k ochlazení. Lokálně se mohou podmínky lišit. Slunce má navíc sílu a dokáže dodávky přepravců rozehřát i v případě, kdy je vzduch relativně studený.

 

Po celé léto funguje bez omezení OSOBNÍ ODBĚR u nás na provozovně na adrese: Žižkova 430/1, Brno.