c
Kategorie našich výrobků
kategorie našich výrobků

Způsobuje čokoláda akné?

21. 03. 2023, 09:50

Včera jste si dopřáli čtvereček (nebo tabulku) čokolády a dneska se před zrcadlem nestačíte divit, co vám to zase vyrašilo na bradě. Že to znáte? Házet vinu na čokoládu sice můžete, nejprve byste si ale měli přečíst, jak doopravdy zdraví pleti ovlivňuje. Záleží totiž na její kvalitě, největší problém je v cukru nebo mléce.

Prsty v tom mají suroviny

Říct, že čokoláda kazí pleť, je podobné jako říct, že se z jídla tloustne. V podstatě ano, ale vždycky záleží z jakého jídla, z čeho se skládá a kolik ho sníte.

Čokoláda samotná výrazný vliv na pleť nemá, ale některé složky v ní mohou – především cukr a mléčné výrobky.

Cukr

Pokud baštíte hromadu sladkostí denně, cukr v nich obsažený může v těle začít dělat neplechu. Podporuje totiž záněty, a to i ty kožní. Snadno proto přispívá tvorbě pupínků na pleti nebo různě po těle. 

V našich kvalitních čokoládách cukru ale najdete minimálně, někdy dokonce žádný. Cože, čokoláda bez cukru? Ano, přesně takto na akné vyzrajete, aniž byste si museli odepřít oblíbenou dobrotu. Vyrábíme mléčné, bílé i hořké čokolády bez cukru, případně slazené jen ovocem.

Ochutnejte třeba tuto božskou, výrazně kakaovou mléčnou čokoládu bez přidaných cukrů, slazenou pouze borůvkami. Díky nim dostává úplně nový chuťový rozměr. Obsahuje jen 16 g přírodního cukru, což je stejně jako v běžných 85% hořkých čokoládách.

 

Kravské mléko

Také mléko může mít vliv na vaši pleť. Čím víc ho spořádáte, tím větší riziko ucpání pórů a jejich následný zánět hrozí. Kravské mléko obsahuje látku zvanou kasein, který zvyšuje hladinu hormonů v těle. Ty stimulují produkci kožního mazu, a pokud je ho moc, začne se tvořit nežádoucí akné. 

 

Vyzkoušejte naši BIO čokoládu z kokosového mléka. Udělá radost veganům nebo lidem s intolerancí na laktózu. V čokoládě ucítíte příjemnou chuť kokosu a sladkost s nádechem karamelu. 

 

Vždycky ale mějte na paměti, že to, co platí pro jednoho, nemusí platit pro druhého. Vliv cukru a mléka na kvalitu pleti může být individuální – citlivost kůže na tyto suroviny ovlivňuje genetika, stres nebo rutina v péči o pleť.

Kakao pleti prospívá

Čokoláda může být pro pleť i přínosná. Respektive kakaové boby, ze kterých se vyrábí. 

Ty obsahují látky zvané flavanoly, které mají pozitivní účinky na lidské zdraví. Pomáhají roztahovat cévy a zvyšují tak prokrvování pokožky, mají protizánětlivé a antioxidační účinky. Pomohou také s ochranou kůže proti UV zářením a tvorbou vitaminu D. 

Největší procento flavanolů najdete v čokoládách s vysokým procentem kakaa. Čokoládoví začátečníci mohou začít třeba u tabulky lahodné hořké BIO čokolády se 75 % kakaa, zkušeným jedlíkům zachutná 100% BIO čokoláda z bobů z Tanzanie s příjemnými ovocnými tóny a nízkou hořkostí. Mimochodem, máme ji i v cenově výhodném balení

 

Už jste ochutnali naše RAW nepražené kakaové boby? Mají plnou chuť s ovocnými tóny, a protože do jisté míry působí jako káva, nakopnou vás během učení nebo v práci. Obsahují navíc vitamíny A, C, E, dále také chrom, zinek a zdravé tuky.

Kofein pleti ale nesvědčí

Každý kakaový bob v sobě však ukrývá množství kofeinu, které pleť dehydratuje – tahá vodu z buněk a z těla ji vylučuje. Nedostatek hydratace vede k omezené tvorbě kolagenu a elastinu a tím pádem i k tvorbě vrásek.

100 % čokoláda obsahuje asi 240 mg kofeinu, což odpovídá necelým třem šálkům kávy. Uvádí se, že je v pořádku přijmout až 400 mg kofeinu denně – klidně tedy občas smlsněte řádek naší stovkové čokolády a k tomu si uvařte cappuccino. Bez vrásek na čele.

Vyměňte starosti za požitek

Chápeme, že pupínek uprostřed čela dokáže pořádně naštvat, zvlášť, když zrovna jdete na pohovor nebo rande. Ale ruku na srdce – opravdu se kvůli možným nedokonalostem pleti ochudíte o tu rozkoš, když se začne čtvereček čokolády rozpouštět v puse? 

My to nedokážeme. Když už čokoládu, tak tu kvalitní. A té u nás najdete spoustu. 

 

Komentáře

Diskuze je prázdná.

Principy ochrany soukromí na Chocolatehill.cz

Náš e-shop používá pro své správné fungování cookies a podobné technologie. Některé jsou nezbytně nutné pro základní fungování. Bez nich se neobejdeme. Jiné nám slouží k vytváření anonymních statistik o chování návštěvníků nebo pro inzerci reklamních obsahů. S jejich používáním však potřebujeme Váš souhlas. Souhlasy s používáním jednotlivých typů cookies si můžete nastavit pod odkazem „Detailní nastavení“.

Detailní nastavení
POVOLIT VŠE